دریافت فایل*گزارش كارآموزي برق، شركت مخابرات*

گزارش كارآموزي,دانلود گزارشكار,كارآموزي,كارورزي در مخابرات,كارآموزي مخابرات,مخابرات,تاريخچه مخابراتگزارش كارآموزي برق، شركت مخابرات|34010217|dzs|
مشخصات فایل مورد نظر در مورد گزارش كارآموزي برق، شركت مخابرات آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

چكيده:
دستگاه سوئيچ ديجيتال به عنوان قلب و مركز كليه ارتباطات تلفني محسوب مي شود. با توجه به اهميتي كه ارتباطاتي نظير تلفن، اينترنت، فاكس و ... در زندگي امروز به عهده دارند، سرويس و نگهداري و همچنين ارائه خدمات به مشتركين از طريق سالنهاي دستگاه در مراكز تلفن اهميت مضاعفي پيدا كرده است و وظيفه افرادي كه در اين مراكز مسئوليت دارند از يك سو نگهداري و سرويس خود دستگاه و از طرف ديگر ارائه خدمات به مشتركين مي باشد. خدماتي نظير قطع و وصل و داير كردن سرويسهاي ويژه و مزاحم يابي.
كارآموزي كه طي مدت كوتاهي در اين مركز مشغول فعاليت است مي تواند با اكثر اين وظايف بطور خلاصه آشنا شود در گزارش حاضر سعي شده است كه اطلاعات كسب شده تقريباً بطور كامل در اختيار مطالعه كنندگان قرار گيرد.

فصل اول:
تاريخچه مخابرات
در دوم ژوئن سال 1875 ميلادي مصادف با 11 خرداد 1254 شمسي تلفن اختراع شد. در سال 1265 براي اولين بار در ايران يك رشته سيم بين تهران و شاهزاده عبدالعظيم به طول 7/8 كيلومتر توسط يك بلژيكي كشيده شد ولي در واقع مرحله دوم فن آوري مخابرات در تهران از سال 1268 شمسي با برقراري ارتباط تلفني بين دو ايستگاه ماشين دودي تهران و شهر ري آغاز شد.
وزارت تلگراف در سال 1287 با وزارت پست ادغام و بنام وزارت پست و تلگراف نامگذاري شد.
در سال 1302 قراردادي براي احداث خطوط تلفني زيرزميني با شركت زيمنس و هالسكه منعقد شد و 3 سال بعد در آبان 1305 تلفن خودكار جديدي برروي 2300 رشته كابل در مركز اكباتان آماده بهره برداري شد.
در سال 1308 امور تلفن نيز تحت نظر وزارت پست و تلگراف و تلفن قرار گرفت و به نام وزارت پست و تلگراف و تلفن نامگذاري شد.
مركز تلفن اكباتان در سال 1316 به 6000 شماره رسيد و در سال 1337 به 13 هزار شماره توسعه يافت.
خطوط تلفن جديد (كارير) نيز پس از شهريور 1320 مورد بهره برداري قرار گرفت و ارتباط تلفني بين تهران و ساير شهرها گسترش يافت و مراكز تلفن تهران شروع به تأسيس شد.
در پايان سال 2001 تعداد مشتركين تلفن ثابت كشور به 293/384/10 شماره رسيد كه نسبت به سال قبل آن 06/13 درصد رشد داشت و در مقايسه با ساير كشورهاي جهان ايران رتبه 20 از لحاظ تعداد تلفن و رتبه 5 از لحاظ درصد رشد تلفن را داشت.
شركت سهامي مخابرات استان تهران در راستاي سياست تمركز زدايي در تاريخ 11/11/74 به مدت نامحدود تأسيس و آغاز به كار نمود.
اهداف و مأموريتهاي كلان شركت:
1- تأسيس و توسعه شبكه و تأسيسات مخابراتي عمومي و خصوصي (به استثناي بخش صدا و سيما) در حوزه عملياتي استان تهران.
2- نگهداري و بهره برداري از شبكه و تأسيسات مخابراتي استان تهران در قالب تحقق اهداف و برنامه هاي وزارت پست و تلگراف و تلفن.
3- اجراي تكاليف شركت مخابرات ايران در مواردي كه تفويض اختيار مي شود.
تعريف مخابرات:
مقصود از مخابرات عبارت است از انتقال و ارسال علايم و نوشته ها و تصاوير و صداها و هرگونه اطلاعات ديگر بوسيله سيم يا بدون سيم و يا نور و يا هر رويه الكترومغناطيسي ديگر.


مطالب دیگر:
بررسی نظریه پارسونز در سازمان آموزش و پرورشبررسي نگرش دانش آموزان نسبت به فعاليتهاي غير درسيبررسی والدین و مسئولین مدارس در جهت کاهش مشکلات تربیتی و اخلاقیبلوغ و بحران بيولوژيكي عاطفيپایبندی دانشجویان دانشگاه آزاد به دینپديده پير شدن جمعيت جهانپيش بيني ضرر در مسئوليت قرار دادي و قهريتحقیق تاثير رنگ بر حافظه كودكانتاثیر آب و هوا بر عوامل جنگ نوینجزوه مقاومت مصالح 1 (جلسه سوم)تأثير تشويق در يادگيريتاثیر گذران دوران پیش دبستانی بر پیشرفت تحصیلیتاثیر گزارش حسابرسی بر بازده سهامتاثیر هموارسازی سود بر روی کیفیت سودتاريخ شاهنشاهي پهلويتاریخچه علم روانشناسیتبيين ابعاد توسعه در نظام اسلامي از ديدگاه امام خمينيتجارت زنانتحليل سيستم اطلاعات انبارتربیت برترتركيه و كليه نظامهاي آنتحقیق تعزیه و تعزیه خوانیتعلیم و تربیتتفسير روان شناختي نقاشي هاي اطفال 7 تا 9 سالهتنظیم وصیت نامه از نظر حقوقی و قانونی