دریافت فایل*تحقيق پيرامون راديو*

تحقيق برق و الكترونيك و مخابرات,دانلود تحقيق,كار تحقيقي برق,راديو,تاريخچه راديو,امواج راديويي,فركانسهاي راديويي,فركانس,موجهاي راديوتحقيق پيرامون راديو|34010216|dzs|
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقيق پيرامون راديو آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمه
رايو دريچه و نه صداي آلمان، در گزارشي به تاريخ استفاده از امواج كوتاه راديويي براي پخش برنامه ها پرداخته است. در اين گزارش آمده است كه در زمان جنگ جهاني دوم اولين فرستنده هاي توليد كننده پارازيت از سوي مهندسان و كارشناسان فني توليد و از آن براي مقابله با امواج راديوهاي خارجي استفاده شده است.
موج كوتاه براي پخش راديويي بهترين امكان نيست. اما هر كسي كه در سراسر دنيا قصد دريافت اطلاعات را دارد. امروزه هنوز هم نمي تواند از موج كوتاه صرف نظر كند. زماني كه دريچه وله صداي آلمان 50 سال پيش در سوم ماه مه سال 1953 كار خود را آغاز كرد.
موج كوتاه براي زمان پس از جنگ بهترين امكان موجود بود تا بتوان با سراسر جهان تماس برقرار كرد. از طريق موج كوتاه آلمان دموكرات چهره جديد خود را به نمايش در آورد.
توجه توجه: اينجا برلين كونيگز و وسترها وزن و فرستنده موج كوتاه آلمان است ما موسيقي پخش مي كنيم از ژانويه سال 1929 در اروپا. تعداد فرستنده هاي راديويي كه برنامه هاي خود را به روي امواج كوتاه پخش مي كردند. افزايش چشمگيري داشت. اين تكاملي بود كه توسط كار فرستنده هاي آماتور Guglielmo Marconi به وجود آمد. مارگوني، فرستنده راديويي واتيكان را تاسيس كرده فرستنده و آنتن هاي آن را ساخته بود تا به وسيله امواج الكترومغناطيسي اخبار و اطلاعات را انتقال دهد. در آغاز دهه 20 مهندسان و تكنيك آن ها تا حدي رسيده بودند كه فرستنده هاي راديويي بتوانند يك برنامه راديويي منظم را پخش كنند.
اگر چه در ابتدا كسي به پخش برنامه ها روي امواج كوتاه زير 200 متر فكر هم نمي‌كرد برنامه ها اغلب بر روي امواج توسط و يا بلند پخش مي شدند تا اين كه ماركوني به اين فكر افتاد كه تمامي امپراتوري بريتانيا را توسط امواج راديو پوشش دهد و شروع به آزمايش بر روي امواج كوتاه كرد. به اين ترتيب مشخص شد كه در فواصل زياد، فرستنده هاي آزمايشي كه برنامه هاي خود را روي امواج كوتاه پخش مي كردند. كيفيت دريافت بهتري را در مقايسه با موج بلند و متوسط ارائه مي كنند. در نتيجه نخستين برنامه ها بر روي امواج كوتاه در سال 1928 آغاز شد.
دريافت امواج كوتاه توسط قشري سنگين در جو زمين، يا در حقيقت يونوسفر. امكان پذير مي شود. كه در آن امواج الكترومغناطيسي همانند اشعه نور بر روي آينه منعكس مي شوند. هرچه امواج كوتاه تر و فركانس آن ها بيش تر باشد. قادر خواهند بود مسافت هاي طولاني تري را طي كنند به اين وسيله فرستنده هاي راديويي مثل دريچه وله صداي آلمان مي توانند برنامه هاي خود را در سراسر جهان پخش كنند. از سال 1929 اداره پست حكومت رايش آلمان بر روي امواج كوتاه رديف 52 متر برنامه هاي آموزشي آن زمان خود را پخش مي كرد. اما يك فرستنده برون مرزي در آلمان وجود نداشت. تازه در آوريل سال 1933 بود كه اين برنامه ها مشخصا براي شمال آمريكا به زبان هاي انگليسي و آلماني پخش شدند. توجه توجه! اينجا فرستنده راديويي آلمان است. از اين راديوي جهاني يك فرستنده راديويي برون مرزي به وجود آمد با وظيفه روشن پخش تبليغات در مدح حكومت آن زمان آلمان. در سال هاي پس از آن كارشناسان تكنيك توسط سيستم هاي ارتباطي جديد. لوله ها و آنتن هاي فرستنده كيفيت فرستنده هاي راديويي را بهبود بخشيدند. هم زمان با اين فرستنده موج كوتاه آلمان برنامه هاي خود را به زبان هاي جديد پخش كرد.


مطالب دیگر:
📌تحقیق نحوه چگونگی تهيه صورت‌ هاي مالي تلفيقي در واحدهاي تجاري📌جزوه پرستاري داخلی و جراحی📌تحقیق توریست و تاثیر آن بر امنیت ملی📌تحقیق مدیریت بحران های صنعت گردشگری به همراه تحقیق جهانگردی و هتلداری📌تحقیق تصاویر دیدنی های استان کرمانشاه📌تحقیق استخدام و گزینش در سازمان ها در مدیریت سازمانی📌تحقیق کامل آداب معاشرت📌تحقیق نظام حسابداري دریک شركت باربري خصوصی📌تحقیق نقش حسابرسی در توسعه اقتصادی كشور📌تحقیق نقش فن‌آوری اطلاعات در بازار سرمایه ایران📌تحقیق تاریخچه شرکت كوكاكولا📌تاریخچه هزينه يابي بر مبناي فعاليت📌تحقیق اقتصاد آزاد📌تحقیق ضوابط حسابداري بحث فعاليت هاى بيمه عمومى‏📌تحقیق استاندارد حسابداري‌ شماره‌ 26 فعاليت هاي‌ كشاورزي‌📌پاورپوینت پروژه مالي و حقوق دستمزد📌پاورپوینت خلاصه کتاب حسابرسی 1 تالیف پرویز گلستانی و مهدی آقاجانی📌پاورپوینت ضرورت استفاده از نمک های تصفیه شده یددار📌پاورپوینت مدیریت مالی 2📌پاورپوینت حقوق سياسي و اجتماعي در اسلام📌پاورپوینت تغییرات آب و هوایی و کارایی کشاورزی متشکل از سیستم های کشاورزی📌پاورپوینت اضطراب چیست؟📌پاورپوینت شنوایی📌تحقیق فکرتان را عوض کنید تا زندگیتان تغییر کند📌تحقیق رازهای موفقیت در زندگی