دریافت فایل*تحقيق رعايت ايمني در تست تجهيزات برقدار (راهنماي عمومي)*

تحقيق برق,برق و الكترونيك و مخابرات,دانلود تحقيق,تحقيق رعايت ايمني در تست تجهيزات برقدار (راهنماي عمومي),تست تجهيزات برقدار,راهنماي عمومي تست تجهيزات برقدار,رعايت ايمني تست تجهيزات برقدار,تجهيزات برقيتحقيق رعايت ايمني در تست تجهيزات برقدار (راهنماي عمومي)|34010214|dzs|
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقيق رعايت ايمني در تست تجهيزات برقدار (راهنماي عمومي) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

اين نوشتار راهنماي اوليه پبرامون تست ايمن تجهيزات برقي را ارايه نموده و مورد استفاده افرادی قرار می گیرد که در كارگاه تست وسایل برقي كار كرده و يا فرآیند تست را مديريت مي كنند.
هدف از نگارش اين راهنما چيست؟
اين نوشتار راهنماي اوليه پبرامون تست ايمن تجهيزات برقي را ارايه نموده و مورد استفاده افرادی قرار می گیرد که در كارگاه تست وسایل برقي كار كرده و يا فرآیند تست را مديريت مي كنند. همچنين اين راهنما براي كساني كه مستقيماً با تست تجهيزات برقی سر و كار دارند، مفید بوده و حاوي مطالب و اطلاعات تفصيلي در باره انواع خاص تست وسایل برقی نیز می باشد. تست تجهيزات برقي به دلايل متعددی انجام می شود که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. تست هاي تضمين كيفيت قطعات به کار رفته در تجهيزات برقي
2. تست هاي مربوط به تشخيص عیب وسایل برقی
3. تست شناسايي خطاي دستگاه های برقي
4. كنترل هاي روتين ايمني
اين راهنما همچنین حاوی توصيه هايي است كه می توان به كمك آنها از خطرات الكتريكي جلوگيري به عمل آورده و يا میزان خطرات را كاهش داد. برخي از روش هايي كه به كمك آنها مي توان به اين كار مبادرت نمود، عبارتند از:
1. به كار بردن سيستم هاي ايمني در كار، براي مثال:
الف) اقدامات پيشگيرانه براي جلوگيري از تماس افراد با قسمت هاي برقدار تجهيزات به ویژه افرادی كه كار تست را انجام نمي دهند.
ب) اقدامات پيشگيرانه براي جلوگيري از تماس افراده تست كننده تجهیزات با قسمت هاي برقدار دستگاه ها
پ) حفاظت و عايق كاري تجهيزات برقی كه اپراتورها بر روي آنها كار مي کنند و نیز عایق کاری و حفاظت دستگاه هایی که به کمک آنها، عملیات تست انجام می شود.
2. استفاده از تجهيزات مناسب برای انجام عملیات تست
3. حصول اطمينان از به كار گماردن افرادي كه در زمينه تست تجهيزات آموزش هاي لازم را ديده و تجربه كافي دارند و نیز در زمينه عمليات ايمني كار با تجهيزات داراي آگاهي هاي لازم هستند.

به چه نوع تست هايي در اين راهنما اشاره شده است؟
اين راهنما دربردارنده تست تجهیزات برقی (عمدتاً تجهیزات فشار ضعیف تا سطح ولتاژ 1000 ولت AC یا 1500 ولت DC) بوده و مربوط به مواقعی است که تجهیزاتی نظیر لوازم برقی خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. بیشتر این تجهیزات به منابع تغذیه اصلی 230 ولت AC تکفاز و 400 ولت AC سه فاز وصل می شوند که البته می توان منابع تغذیه با ولتاژهای بالاتر و در برخی موارد ولتاژهای بیش از محدوده فشار ضعیف را نیز مورد استفاده قرار داد. در فرآیند تست تجهیزات برقی، برخی از ولتاژهای اعمال شده به تجهیزات ممکن است بیش از ولتاژهای محدوده فشار ضعیف باشد ولی در صورتی که ماکزیمم جریان خروجی دستگاه تست کننده بیش از 5 میلی آمپر نباشد، این ولتاژها خطرناک نخواهند بود (توجه داشته باشید که قبلاً جریان 5 میلی آمپر AC ملاک عمل قرار می گرفت اما از ماه می 2001، حداکثر جریان دستگاه های جدید تست کننده بایستی به 3 میلی آمپر AC محدود شود).


مطالب دیگر:
📚پژوهش مدیریت و برنامه ریزی شهری و حکمروایی📚پژوهش مذاکره وارکان اصلی مذاکره📚پژوهش مراجع محوری،روان درمانی و خود پنداره📚پژوهش مرکبات📚پژوهش مرمت شهری، الگوي جايگزيني، مداخله در بافت های فرسوده📚پژوهش مزیت نسبی و آمایش سرزمین📚پژوهش مسأله بازی و بازی درمانی وپرخاشگری📚پژوهش مسئله قوميت و ناسيوناليسم قومي📚پژوهش مسئوليت اجتماعی شرکت ها📚پژوهش مسئولیت پذیری📚پژوهش مسئولیت پذیری اجتماعی📚پرسشنامه نیمرخ حالات خلقی –POMS📚پرسشنامه خلاقیت و نوآور ی سازمانی📚پرسشنامه نشانه های افت روحیه در افراد📚نقش عدالت در اسلام📚پرسشنامه روحیه معلمان📚پرسشنامه رفتار ﻣﺸﻜﻼت ﻳﺎدﮔﻴﺮي ﻛﻠﻮرادو (CLDQ)📚زندگی نامه پیامبر📚عبرت و تربيت در قرآن و نهج البلاغه📚پرسشنامه حافظه کلامی و عددی📚پرسشنامه حافظهی چند عاملی📚پرسشنامه فشارهای شغلی محقق📚پرسشنامه کیفیت زندگی ویر و شربورن (Ware & Sherbourne)📚پرسشنامه ارزیابی عملکرد کارکنان در سازمان📚پرسشنامه سبک ابراز هیجان