دریافت فایل*تحقيق پيرامون سنسور SENSOR*

تحقيق برق و الكترونيك,دانلود تحقيق,تحقيق سنسور,انواع سنسور,تعريف سنسور,خصوصيات سنسور,تاريخچه سنسورتحقيق پيرامون سنسور SENSOR|34010212|dzs|
مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقيق پيرامون سنسور SENSOR آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

سنسورها المان حس کننده یک سیستم می باشد که کمیت های فیزیکی مانند فشار، حرارت، رطوبت، فلو و..... را به کمیت های الکتریکی پیوسته یا غیرپیوسته و یا حتی کمیت غیرالکتریکی( مانند تغییر مقاومت داخلی سنسور) تبدیل می کند. این سنسورها در انواع دستگاه هایی اندازه گیری و سیستمهای کنترل آنالوگ و دیجیتال مانند PLC مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد سنسورها و قابلیت اتصال آنها به دستگاه های مختلف از جمله PLC باعث شده است که سنسور بخشی از اجزای جدانشدنی دستگاه کنترل اتوماتیک باشد. سنسورها اطلاعات مختلف از وضعیت اجزای متحرک سیستم را به واحد کنترل ارسال نموده و باعث تغییر وضعیت عملکرد دستگاه ها می شوند.
در این بخش، ابتدا به توضیح روشهای اندازه گیری چهار کمیت مهم حرارت، جریان(Flow )، سطح ارتفاع (Level) و فشار می پردازیم و درپایان درباره سوئیچ های بدون تماس صحبت خواهیم کرد.
1) اندازه گیری درجه حرارت
برای اندازه گیری درجه حرارت از آشکارسازهای مختلفی استفاده می شود. که در دو گروه کلی زیر طبقه بندی می شوند:
- آشکارسازهایی که با سیال در تماس هستند.
- آشکارسازهایی که با سیال در تماس نیستند.
1-1) آشکارسازهایی که با سیال در تماس هستند
این آشکارسازها که در آنها از روش تماس سیال با المنت اخذکننده در جه حرارت استفاده می شود شامل انواع زیر می باشند:
1-1-1) ترموکوپل
یکی از عمومی ترین وسائل حساس در مقابل درجه حرارت ترموکوپل می باشد. داستان ترموکوپل به کشف See beck در سال 1821 در مورد وجود یک جریان الکتریکی در مدار بسته ای از دو فلز غیرهمجنس در حالیکه دو نقطه اتصال در درجه حرارت های مختلف باشد برمی گردد. چنین ترموکوپلی در شکل زیر نشان داده شده است.
در اینجا A و B دو فلز و T1 و T2 درجه حرارت های نقاط اتصال آنها می باشند. I نشان دهنده جریان ترموالکتریکی است که در مدار جاری است. معمولاً A نسبت به B در صورتی که T1 اتصال سردتر باشد، از لحاظ ترموکوپلی مثبت و خوانده می شود.
اثرات ترموالکتریک
آگاهی از وجود اثر کشف شده به وسیله See beck گشاینده راه برای کاربرد این دانش در اندازه گیری اختلاف درجه حرارت موجود بین اتصالات دو سیم بود. قبل از بحث مفصل در مورد پیشرفت های این وسیله به ذکر دو اثر ترموالکتریک ترکیب شده برای تولید جریان ترموالکتریک می پردازیم.
اثر peltier
این اثر بوسیله Peltier در سال 1834 کشف شده است. این اثر دفع یا جذب حرارت در یک اتصال دو فلز غیرهمجنس را هنگامی که جریانی در طول این اتصال جاری است بیان می نماید. در صورتی که جهت جریان معکوس گردد، علامت اثر حرارت نیز معکوس خواهد شد. بررسی بیشتر این اثر آشکار می سازد که مقدار حرارتی که جذب یا دفع می شود متناسب با جریان بوده وضریب تناسب بستگی به درجه حرارت و جنس ترموکوپل دارد. بنابراین مقدار حرارت انتقالی از اتصال یا به اتصال بوسیله PI نشان داده می شود که در اینجا P ضریب Peltier به وات و آمپر یا بصورت ساده تر نیروی الکترو موتوریPeltier (EMF) برحسب وات می باشد.


مطالب دیگر:
🔍پاورپوینت درباره هوش تجاری🔍پاورپوینت آموزش تدریس علوم هشتم - چگونگی تشکیل تصویر در آینه تخت🔍پاورپوینت آموزش تدریس درس 1 علوم هشتم - مخلوط و جداسازی مواد🔍پاورپوینت آموزش تدریس علوم هشتم - موج🔍پاورپوینت آموزش تدریس علوم هشتم - انسان و حرکت🔍پاورپوینت آموزش تدریس درس  24-17 مطالعات اجتماعی هشتم - آب و هوای جهان و ایران🔍پاورپوینت آموزش تدریس درس 13 و 14 مطالعات اجتماعی هشتم - از غزنویان تا هجوم چنگیزخان🔍پاورپوینت آموزش تدریس درس 11 و 12 مطالعات اجتماعی هشتم - عصری تازه در تاریخ ایران🔍پاورپوينت فصل دوم رياضی هفتم ابتدايی مبحث اعداد صحيح🔍پاورپوينت فصل دوم فيزيک هفتم ابتدايی مبحث اندازه گيری در علوم و ابزار های آن🔍پاورپوينت فصل دهم فيزيک هفتم ابتدايی مبحث گرما و بهينه سازی🔍پاورپوينت فصل اول رياضی هفتم ابتدايی مبحث راهبرد های حل مسئله🔍دانلود پاورپوینت نقطه های کوانتومی جاسازی شده در نانو ساختارهای فوتونیکی🔍دانلود پاورپوینت سیستم اطلاعات استراتژیک و معماری کلان سازمان🔍دانلود پاورپوینت زندگی نامه شهید مصطفی احمدی روشن🔍دانلود پاورپوینت نرم افزار Visio🔍دانلود پاورپوینت مفاهیم و مزایای ERP🔍دانلود پاورپوینت جانشین پروری🔍دانلود پاورپوینت آموزش فن گزارش نویسی🔍دانلود پاورپوینت روش TOPSIS🔍دانلود پاورپوینت خاندان شیرازی ها و تشیع لندنی🔍پاورپوينت مقدمه فارسی هشتم ابتدايی مبحث ستايش🔍پاورپوینت روش تحقيق در تربيت بدني🔍پاورپوینت آموزش تدریس درس 7 مطالعات اجتماعی هشتم ویژه دبیران - عصر ارتباطات🔍پاورپوینت آموزش تدریس درس 9 و 10 مطالعات اجتماعی هشتم - از حرا تا نینوا